تبلیغات
آریان امید زندگی - هنوز برام همونی


هنوز برام همونی
پنجشنبه 9 خرداد 1387

سلام به دوستان گل آریانی

بالاخره انتظار به پایان رسید.

یه موفقیت بزرگه دیگه باعث شد همه به آریانی بودن و آریانی موندن افتخار کنیم پس حمایت خودتونو با خرید محصول ارجینال کامل کنید.

و اما خبرهای تازه از کریس دی برگ

كریس دی برگ امروز در نشست خبری حضور پیدا كرد (تهران)

كریس‌ دی‌برگ، خواننده ایرلندی گفت: كنسرت من در ایران قطعا یكی از شب‌های رویایی خواهد بود و فكر می‌كنم ترانه‌ای در خصوص آمدنم به ایران بسازم.

به گزارش مجله موسیقی ایرانیان و به نقل از فارس ، در نشست مطبوعاتی كه صبح امروز با حضور كریس دی برگ خواننده ایرلندی، محسن رجب‌پور مدیر برنامه‌های گروه آریان و مدیر موسسه ترانه شرقی، كنی تامسون مدیر برنامه كریس دی برگ، نینف امیرخاص تنظیم كننده قطعه مشترك آریان و كریس دی برگ، اندی كیم نماینده شركت LG و خبرنگاران داخلی و خارجی در مركز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد،كریس دی برگ گفت:‌من سال‌ها آرزوی این را داشته‌ام كه ایران را از نزدیك ببینم به خصوص اینكه می‌دانستم ایران كشوری با تاریخ و تمدن قدیمی است. موسیقی من در تمام جهان و ایران مورد قبول است‌.‌من به شخصه موسیقی كلاسیك را خیلی دوست دارم و مایلم بیشتر از موسیقی ایران بدانم.
این خواننده ایرلندی در خصوص رو به زوال رفتن موسیقی پاپ افزود: بسیاری از مردم می‌خواهند بگویند این نوع موسیقی به درد نمی‌خورد اما من موسیقی‌دان حرفه‌ای هستم و سه نوع علت برای این تفكر وجود دارد . یكی تغییر بسیار شگرف در صنعت موسیقی،ضبط غیرمجاز آن و دیگری كیفیت نوشتن ترانه‌هاست.البته همیشه مبارزه برای ارائه كیفیت بالا وجود داشته است.
وی تصریح كرد: زمانی كه من شروع به كار كردم با گیتار ساز می‌زدم اما در حال حاضر مردم كامپیوتر را جایگزین ساز كرده‌اند و به همین دلیل آن احساس خوب موسیقی كه از قلب انسان برمی‌آید از بین رفته است.البته علاقه شخصی من بر این واقعیت است كه هنرمندان پاپ نمی‌توانند به تنهایی كار كنند بلكه سیاستمداران نیز باید كمك كنند.
كریس دی برگ در خصوص ساخت قطعه‌ای برای ایران گفت: كنسرت من در ایران قطعا یكی از شب‌های رویایی خواهد بود و فكر می‌كنم ترانه‌ها با توجه به مكان‌ها شكل می‌گیرد اما فكر می‌كنم ترانه‌ای در خصوص آمدنم به ایران بسازم.
سازنده قطعه رویاهای زیبا در خصوص انتخاب مكان مناسب برای كنسرتش در تهران گفت: من از همه مكان‌ها بازدید كرده‌ام اما بسته به اینكه كنسرتمان در تابستان و یا زمستان باشد باید مكان را انتخاب كنم.
البته این مكان‌‌هایی كه دیدم قابل رقابت با دیگر جاهایی است كه من كنسرت داده‌ام من می‌خواهم در ایران كنسرت بدهم و این برنامه آرزو و رویای من است.
خالق قطعه بانوی سرخ در خصوص اجرای قطعات خودش در ایران بیان داشت:‌ وقتی برنامه‌هایمان را برای كنسرت گذاشتیم برای اجرای قطعات به تفاهم خواهیم رسید. به عقیده من موسیقی باید آزادی بیان را با خودش داشته باشد.
كریس دی برگ درباره شناختش از ادبیات كلاسیك ایران گفت:‌ فردوسی یكی از شاعران حماسی ایران است كه تاثیر بسیار زیادی در شعر فارسی گذاشته بنابراین اجرای اشعار این چنینی خیلی راحت نیست اما قطعا این كارها را هم اجرا خواهیم كرد.
وی در خصوص اجرا در تخت جمشید و دیگر مكان‌ها و همكاری با دیگر گروه‌ها اظهار داشت: من با بسیاری از هنرمندان همكاری داشته‌ام به نظر من همه چیز نیاز است و مطمئنا فرصت این اجراها خواهد بود.
كریس دی برگ در پاسخ به سوال بی بی سی در خصوص نبود آزادی در اجرایش به دلیل حذف بخش رقص‌های آن در ایران گفت:‌ما می‌خواهیم با شرایط ایران تفاوتی در كارمان ایجاد كنیم و این نبود آزادی نیست بلكه تفاوت در اجرای كار است.
وی در پاسخ به سوال یكی از خبرنگاران خارجی مبنی بر اینكه احساس شما از حضورتان در ایران با توجه به ممانعت بسیار مطبوعات خارجی اظهار داشت: من احساس كاملا امن و مطمئنی در ایران دارد به طوری كه این امنیت بیشتر از لس‌آنجلس و لندن بود. من طرفدار انسانیت هستم و آمدن من به ایران این احساس را به من داد.
وی ادامه داد: در ایران من با گرمی و مهمان‌نوازی مردم روبرو شدم و وقتی به كشورم برگردم همین حرف‌ها را خواهم گفت كه ایران امن و مطمئن است. من برای كار با گروه آریان به ایران دعوت شدم و وقتی به ایران آمدم متوجه شدم این گروه خیلی پرطرفدار است.
این خواننده ایرلندی بیان داشت:یكی از علت‌های حضور من در ایران عوض كردن دید مردم دنیا نسبت به ایران است. تهران شهر پویا،‌جالب و مدرن با یك تاریخ بسیار جالب است .تمدن پارسی ایران به 4000 سال قبل برمی‌گردد كه یكی از تمدن‌های بسیار جالب دنیاست. عصر طلایی شما به 5500 سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. هم اكنون نیز در دیدارم از موزه‌های ایران كارهای بسیار بی‌بدیل را دیدم كه به نظرم زمانش رسیده كه مردم متوجه شوند كه در این كشور چیزهایی برای ارائه كردن به دنیا وجود دارد.
وی ادامه داد: من در مدت حضورم در ایران هیچ چیز منفی ندیدم من احساس آزادی را اینجا تجربه كردم.در ایران خانواده‌ها با بچه‌ها به بیرون می‌آیند و بیشتر به این قشر اهمیت می‌دهند و اولین چیزی كه من در رستوران‌های تهران دیدم حضور همه نوع قشری بود.

*رجب‌پور: كنسرت كریس دی برگ می‌تواند دید مردم دنیا را نسبت به ایران عوض كند

در ادامه این نشست محسن رجب پور مدیر برنامه گروه آریان در خصوص اجرای كنسرت مشترك گروه آریان با كریس دی برگ گفت:ایشان در حال حاضر از مكان‌ها و بناهای ایران دیدن كردند و قرار شده بعد از رفتنشان از ایران برای كنسرت برنامه‌ریزی كنیم و مجوز را بگیریم.البته ما تاكنون درخواست مجوز نكرده‌ایم اما سال گذشته احمدی مدیركل دفتر موسیقی ارشاد اعلام كرد كه هیچ مشكلی برای كنسرت ایشان وجود ندارد.
وی افزود: ما ابتدا قصد داشتیم این كنسرت را تابستان در استودیوم دوچرخه سواری آزادی برگزار كنیم اما احتمالا برای مهر و آبان خواهد بود.
مدیر شركت ترانه شرقی ادامه داد:ما تاكنون در خصوص مسائل مالی با كریس دی برگ و هیئت همراه ایشان صحبتی نكرده‌ایم و ایشان نیز هیچ پولی را دریافت نكرده‌اند. بلكه تنها با احترام به صلح و انسان دوستی همه كارها را انجام داده‌‌اند و تازه قصد داریم بعد از جلسه امروز در خصوص این موارد صحبت كنیم.
وی در خصوص انتخاب این خواننده برای همكاری با گروه آریان بیان داشت: من 9 سال پیش تصمیم گرفتم گروهی را از خارج برای اجرا به ایران بیاورم و این كار را از كشورهای عربی آغاز كردم .وقتی علی پهلوان هم اسم كریس دی برگ را آورد من به این موضوع فكر كردم كه ما ایرانی‌ها شعرهای او را می‌خوانیم ولی چرا خارجی‌ها زبان ما نمی‌خوانند و از آنجائی كه بار مثبت ترانه‌های كریس دی برگ همان چیزی است كه ما دنبالش هستیم ایشان را انتخاب كردیم.
رجب پور ادامه داد: حضور ایشان نشان می‌دهد ما ایرانی‌ها دارای فرهنگ قوی هستیم مطمئن باشید ایشان در ایران كنسرت می‌دهد و كنسرت او در ایران می‌تواند دید مردم دنیا را نسبت به ایران عوض كند.
وی با اشاره به قطعات اجرایی این كنسرت گفت:‌در این كنسرت گروه آریان 8-7 قطعه را به تنهایی، كریس دی برگ نیز 8 قطعه را به تنهایی اجرا و سپس چند قطعه مشترك را می‌نوازند. البته ایشان هر چه می‌خواهند اجرا كنند را به ما می‌دهند و ما نیز با انتخاب ارشاد قطعات را برای كنسرت در نظر می‌گیریم.
رجب پور با اشاره به اینكه كریس دی برگ در مدت حضورش در ایران موسیقی سنتی ایران را بیشتر از پاپ گوش كرده، اظهار داشت:در این مدت ایشان كارهای علیزاده، كلهر ،افتخاری و ... را گوش كرده‌اند و كمتر از 30 ثانیه موسیقی پاپ گوش كرده‌اند.بر این اساس ما پیشنهادی را برای اجرای تلفیقی با موسیقی سنتی به او داده‌ایم.
رجب پور در خاتمه در پاسخ به این سوال كه آیا مقامات هنری ایران با كریس دی برگ دیدار داشته‌اند، خاطرنشان كرد: هیچ كدام از مقامات و مسئولان هنری برای دیدار با ایشان با من تماس نگرفته‌اند البته ناگفته نماند كه در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی نمی‌افتاد یعنی اجرای كنسرت منوط بر این نیست كه حتما مقامات هنری آن را ببینند.خبر ایسنا در این زمینه : http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1139827&Lang=P
خبر برنا در این زمینه : http://www.bornanews.ir/Nsite/FullStory/?Id=153351

منبع:Arian4u.Com
نوشته شده توسط امیر سالار در پنجشنبه 9 خرداد 1387 ساعت 12:05 ق.ظ