تبلیغات
آریان امید زندگی - هم آوایی کریس دی برگ و آریان برای صلح


هم آوایی کریس دی برگ و آریان برای صلح
جمعه 25 آبان 1386

یک اتفاق کم نظیردر عرصه موسیقی ایران


هم آوایی کریس دی برگ و آریان برای صلح  


محسن رجب پور مدیرعامل شرکت فرهنگی هنری ترانه شرقی و مدیر گروه آریان از آخرین مراحل ساخت قطعه آهنگی برای  صلح خبر داد. آهنگی برای  صلح که با حضور مشترک کریس دی برگ آهنگساز و خواننده پرآوازه ایرلندی و گروه نام آشنای آریان در حال تولید است ، طی توافقی میان شرکت ترانه شرقی (Taraneh Sharghi) و کمپانی فریمن پروداکشنز (Ferryman Productions) و با مضمون دوست داشتن و احترام به باورهای انسانی در داخل و خارج از کشور عرضه خواهد شد. این آهنگ با اطلاع و آگاهی دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال  تولید است  و در آن تلاش شده روحیه انسان دوستانه ایرانی به مردم تمام دنیا نمایش داده شود. رجب پور درباره تولید این قطعه می گوید:" شخصاً ، نظر آقای صفار هرندی وزیر ارشاد را درباره همکاری چهره های برجسته دنیای موسیقی با هنرمندان ایرانی جویا شدم که ایشان فرمودند از نظر ما خیلی مثبت و خوب است."


کریس دی برگ به عنوان اولین هنرمند معتبرومشهورخارجی که با یک گروه موسیقی پاپ ایرانی آهنگ مشترکی اجرا می کند، یکی از بهترین انتخاب ها برای آغاز دوره جدید مراودات فرهنگی میان ایران و سایر کشورهای جهان است. او كه به دلیل فعالیت های عام المنفعه اش، از سوی سازمان ملل متحد به عنوان سفیر سلامت و مبارزه با سوء تغذیه انتخاب شده، آهنگ های زیادی درباره صلح خوانده و برنامه های خیرخواهانه فراوانی را در سرتاسر دنیا برگزار نموده است.او  به دلیل سبک آرام و محترم وهمیشگی اش که عموماً با مضامین انسان دوستانه همراه است، به چهره آشنایی میان     علاقه مندان موسیقی درایران تبدیل شده و بدون تردید می توان این خواننده ایرلندی را یكی از محبوب ترین خوانندگان و آهنگسازان خارجی در میان ایرانی ها دانست. کریس دی برگ  بارها در مصاحبه های متفاوت از علاقه اش به فرهنگ ایرانی گفته و آن را یکی از غنی ترین فرهنگ های دنیا می داند.


آهنگی برای صلح یکی از آهنگ های آلبوم چهارم گروه آریان خواهد بود که درداخل ایران توسط شرکت ترانه شرقی و برای دیگر فارسی زبان های دنیا توسط کمپانی جمی میوزیک رکوردز(Gemmy Music Records) که متعلق به شرکت ترانه شرقی است و دردیگر نقاط جهان توسط کمپانی فریمن پروداکشنز(Ferryman Productions) توزیع خواهد شد.

منبع:www.Arian4u.com
نوشته شده توسط امیر سالار در جمعه 25 آبان 1386 ساعت 08:11 ق.ظ